15 юни 2016 Александър Дончев

Виж 10 снимки

Сн.: БТА
Словашките футболисти празнуват пред публиката си победата над Русия
С голове на Владимир Вайс и Марек Хамшик през първото полувреме, Словакия съживи шансовете си да продължи към осминафиналите след победа с 2:1 над Русия.

За разлика от двубоя с Англия в Марсилия, този път руските привърженици се държаха безупречно на трибуните на "Стад Пиер Мороа" в Лил и поне засега отложиха дисквалифицирането на любимците си от Евро 2016 заради хулигански ексцесии.

След равностойни първоначални минути на двубоя, Марек Хамшик в 10-та минута получи първата възможност да застраши вратата на Русия, но диагоналният му удар профуча на сантиметри от вратата.

Вижте снимки>>>

В 18-та минута Фьодор Смолов отвърна с далечен удар по посока на словашката врата, но без това да донесе сериозна заплаха. Пет минути по-късно съотборникът му в руското нападение Артьом Дзюба с глава прати топката в левия страничен стълб на Козачик, отново без гол.

И точно когато руснаците започнаха да установяват превес на терена, Владимир Вайс откри резултата за Словакия в 32-та минута, след като получи брилянтен далечен извеждащ пас от Хамшик, "литна” двама руски бранители в наказателното поле и прониза врата на Игор Акинфеев за 0:1.

В самия край на първото полувреме, най-добрият футболист на терена Марек Хамшик увенча силната си игра с гол, след като получи къс пас от корнер и със силен диагонален удар от ъгъла на пеналта не остави никакви шансове на Акинфеев за 0:2

На почивката наставникът на “Сборная” Леонид Слуцки извади едновременно и двамата си дефанзивни полузащитници – Нойщадтер и Головин, недоволен от работата им през първата част, като на тяхно място пусна в игра Глушаков и Мамаев.

Словакът Роберт Мак отправи първия опасен удар за втората част пред някоя от двете врати в 54-та минута след самостоятелен рейд и подаване на Юрай Куцка, като този път Акинфеев се справи успешно и изби в корнер.

Ходът на Слуцки с двойната смяна даде резултат едва в 80-та минута, когато именно Глушаков се разписа с глава в словашката врата, възползвайки се от недобро изчистване на топката от Томаш Хубочан и разиграване в наказателното поле на Словакия.

Въпреки тоталния си натиск в заключителните минути, “Сборная” не бе сполетяна от късмета си в края на мача с Англия и не успя да предотврати загубата с 1:2 в срещата.

Пълна статистика от мача

Играйте и спечелете една от супер наградите, предоставени от Lenovo Bulgaria! "Участвайте в играта на "Дир.бг - Познай европейския шампион по футбол".