Антоан Гризман изпрати Франция на 1/4-финал

26 юни 2016 Надежда Христова

Виж 7 снимки

Сн.: БТА
Само за 3 минути Антоан Гризман обърна мача и донесе победата на Франция
Антоан Гризман донесе победата на Франция с 2:1 срещу Ирландия и изпрати "петлите" на четвъртфинал на Евро 2016.

Осминафалът на "Стад де Лион" едва бе започнал, когато след недобро изчистване в наказателното поле пред френския вратар Юго Лорис, Пол Погба събори Шейн Лонг. Главният съдия Никола Рицоли безапелационно посочи бялата точка за изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Роби Брейди, който прати Юго Лорис в обратния ъгъл, а топката  срещна гредата и се оплете в мрежата. Така още във втората минута "детелините" поведоха в резултата.

Вижте снимки>>>

"Петлите" реагираха като ужилени и се втурнаха в атака. До средата на полувремето обаче нито Антоан Гризман, нито Димитри Пайе, нито Пол Погба успяха да преодолеят коравата ирландска защита и стража Дарън Рандолф.

В 21-ата минута Ирландия имаше шанс да удвои преднината си. Френската защита отново се пропука и Дарил Мърфи отправи много хубав и прецизен удар към Лорис. Френският страж успя да избие, а при добавката Джеф Хендрик не успя да нанесе силен удар и прати топката в ръцете на вратаря.

След 30-ата минута "петлите" се изнервиха, играта се накъса, а множеството нарушения се извършваха предимно в средата на терена. Въпреки че Франция имаше преимущество във владеенето на топката, домакините така и не успяха да отбележат изравнителен гол.

Така, след 4-минутно продължение на редовното време, дадено от Никола Рицоли, двата отбора се оттеглиха в почивка при преднина на "детелините". Публиката на "Стад де Лион" пък изпрати с освирквания футболистите на Франция.

Второто полувреме започна без промени в състава на Ирландия, а Дидие Дешан извади от игра Нголо Канте, като на неговото място пусна Кингсли Коман.
"Петлите" стартираха агресивно, като в 48-ата минута ударът с глава след летящ плонж на Лоран Кошчелни за малко да изненада неприятно вратаря Дарън Рандолф.

Натискът на Франция даде резултат в 57-ата минута, когато Бакари Саня изпълни ъглов удар. Антоан Гризман засече с глава много прецизното центриране на Саня и вкара топката в мрежата зад ирландския страж.

Три минути по-късно Гризман доведе мача до пълен обрат. След хубав пробив отдясно, Оливие Жиру се пребори във въздуха за топката, свали я с глава в краката на Гризман, който с прецизен удар по земя удвои преднината на "петлите".

В 67-ата минута "детелините" останаха с човек по-малко на терена, след като защитникът Шейн Дъфи фаулира Антоан Гризман на границата на наказателното поле. Рицоли не се поколеба и показа пътя към съблекалнята на Дъфи.

Французите продължиха с агресивните атаки към вратата на Ирландия. В 77-ата минута силен изстрел на Андре Пиер Жиняк срещна горната греда на вратата, пазена от Рандолф. Малко по-късно отново Жиняк пропусна 100-процентова голова възможност, след като засече центрираната от Матюиди топка, но тя мина на сантиметри от ирландската врата.

Никола Рицоли даде 3-минутно продължение на редовното време, в което силите на "детелините" не стигнаха, за да вкарат мача в продължения.

Така Франция спечели победата и отива на четвъртфинал, в който ще срещне победителя от мача Англия-Исландия.

Пълна статистика от мача

Играйте и спечелете една от супер наградите, предоставени от Lenovo Bulgaria! "Участвайте в играта на "Дир.бг - Познай европейския шампион по футбол".