26 юни 2016 Александър Дончев

Виж 10 снимки

Сн.: БТА
Марио Гомес удвоява резултата срещу Словакия
С голове на Жером Боатенг, Марио Гомес и Юлиан Дракслер, Германия победи безпроблемо Словакия с 3:0 и си осигури място на четвъртфиналите на Евро 2016.

След загубата от същия съперник преди по-малко от месец с 1:3 в контрола, германците излязоха мобилизирани на обновения терен на "Стад Пиер Мороа" в Лил.

В 7-та минута Сами Кедира с глава създаде първата опасност в срещата пред някоя от двете врати след центриране на Кроос от фаул, но ударът му бе париран от словашкия вратар Maтуш Козачик.

Вижте снимки>>>

Още при последвалия корнер Бундестимът поведе резултата чрез Жером Боатенг, който с воле извън наказателното поле бе точен за 1:0.

В 13-та минута бе отсъдена дузпа за Германия заради фаул с ръце на бранителя Мартин Шкъртел срещу Марио Гомес. Козачик обаче спаси удара от бялата точка на Месут Йозил.

Десет минути по-късно Йозил можеше да се реваншира за пропусната дузпа, след като получи хубав пас с глава от Марио Гомес, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на словашката врата.

В 41-та минута дойде най-чистото голово положение за словаците, когато центриране на Петер Пекарик от десния фланг бе засечено с глава от Юрай Куцка, но Мануел Нойер демонстрира световната си класа и успя с върха на пръстите си да избие топката в корнер.

Две минути преди почивката световните шампиони стигнаха до втори гол, след като хубав пробив и подаване от ляво на Юлиан Дракслер бе засечено точно от Марио Гомес за 2:0.

Втората част започна с опасен фронтален удар на Юрай Куцка в 49-та минута, но Нойер бе на своето място и улови.

Бундестимът от своя страна видимо намали темпото, съхранявайки сили за следващия си съперник в турнира. Все пак Юлиан Дракслер успя да увенчае силната си игра с гол в 63-та минута с воле от близко разстояние, оформяйки класическата победа в мача с 3:0 в полза на Германия.

На четвъртфиналите световните шампиони ще бъдат подложени на първия си сериозен тест, изправяйки се срещу победителя от осминфиналната двойка Италия-Испания.