26 юни 2016 Юлиан Иванов

Виж 11 снимки

Сн.: БТА
Еден Азар бе избран за играч на мача
Пред погледа на 30000 зрители на стадиона в град Тулуза, тимът на Белгия се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство след победа с 4:0 над Унгария.

Победата е най-убедителната от началото на Евро 2016 и най-голямата за Белгия на еврофинали.

Селекционерът на унгарците направи принудителна смяна още преди началния съдийски сигнал, след като полузащитникът Ласло Клайнхайслер се контузи на загрявката и на негово място започна Адам Пинтер. Това разстрои тактическата постройка на Унгария и тимът така и не успя да се ориентира на терена през първото полувреме.

Белгия доминираше тотално и логично стигна до попадение в 10-а минута. Кевин Де Бройне центрира от фаул, а връхлитащият към топката Тоби Алдервайлерд с глава прати кълбото в мрежата на Кирай - 0:1.

Вижте снимки>>>

Последваха пропуски на Де Бройне и Лукаку, а в 35-а минута и гредата спаси унгарската врата след отлично изпълнение на пряк свободен удар от Де Бройне, отразен със сетни сили в напречната греда от вратаря на маджарите.

Унгария погледна по-смело напред в самия край на първата част, когато Ловрентич и Балаш Джуджак стреляха в опасна близост до вратата. Веднага след това Дрис Мертенс се отличи с пропуск за Белгия.

През втората част Унгария заигра значително по-атакуващо и изравни играта. В 50-а минута Адам Салай бе близо до изравнително попадение, но ударът му премина покрай гредата. Малко по-късно Адам Пинтер стреля коварно и след рикошет топката смени траекторията си, но Тибо Куртоа успя да избие в корнер.

В 76-а минута селекционерът на Белгия Марк Вилмотс направи ключова смяна, която реши мача. На терена се появи Миши Батшуай, който след малко повече от минута на терена се разписа на празна врата след пас на Еден Азар за 2:0

В 80-а минута Азар довърши унгарците след великолепен индивидуален пробив и кинжален удар в долния ляв ъгъл.

Крайното 4:0 оформи резервата Яник Караско, който се разписа от чиста позиция след асистенция на Раджа Наинголан.

На четвъртфиналите Белгия ще срещне Уелс.

Вижте пълна статистика от мача

Играйте и спечелете една от супер наградите, предоставени от Lenovo Bulgaria! "Участвайте в играта на "Дир.бг - Познай европейския шампион по футбол".